bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|30-04-2021

Zakończenie zajęć w klasach maturalnych

Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro (Jan Paweł II)

30 kwietnia 2021 r. minął okres nauki dla uczniów klas trzecich liceum ogólnokształcącego oraz klas czwartych technikum. W tym ostatnim dniu zwykliśmy organizować uroczystą akademię, podczas której nie tylko się żegnamy, ale przede wszystkim dziękujemy i gratulujemy każdemu absolwentowi. Tak było również dzisiaj, choć uroczystość wręczania świadectw z powodu trwającej pandemii musiała przebiec skromniej niż w latach ubiegłych.

Przez cały piątkowy dzień nasi uczniowie z klas 3A, 3B, 4IM1 oraz 4IM2 stawiali się w szkole w niewielkich grupach na wyznaczone godziny, by z rąk pani dyrektor Ewy Omelczuk oraz wychowawców – p. Zyty Buchwald, p. Katarzyny Pacyny-Baksalary, p. Edwina Pracuka i p. Mariusza Króla – odebrać świadectwa ukończenia szkoły średniej. Pomimo kameralnych warunków zadbaliśmy, by to przełomowe dla każdego absolwenta wydarzenie uczcić z należytą powagą i dostojnością.

Z dumą pragniemy poinformować, że do grona najlepszych absolwentów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku w tym roku zakwalifikowano Julię Lemańską jako najlepszą absolwentkę liceum ogólnokształcącego (średnia ocen z trzech lat: 5,50) oraz Mikołaja Zienkowicza będącego najlepszym absolwentem technikum (średnia ocen z czterech lat nauki: 5,38). Tradycyjnie burmistrz Zbąszynka pan Wiesław Czyczerski złożył im listy gratulacyjne i przyznał jednorazowe stypendia.

Poza Julią i Mikołajem w poczet uczniów zasługujących na wyróżnienie zaliczają się również: Kornelia Matysik, Zuzanna Wróbel, Weronika Jędrzy oraz Dorian Góral (klasa 3A), Kinga Mazurczak, Wiktor Szymański oraz Mikołaj Jundziłł (klasa 3B), Wiktoria Kaczmarska, Adam Mielniczuk, Michał Mania, Bartosz Miszta, Maksymilian Patalas (klasa 4IM1) oraz Jakub Kaczmarek, Kamil Kaczmarek, Damian Mazur, Marcin Borkowski (klasa 4IM2). Cieszymy się, że nasi uczniowie aktywnie – w miarę swoich możliwości – angażowali się w życie szkoły i odnosili niemało sukcesów, reprezentowali naszą placówkę na różnego rodzaju konkursach przedmiotowych, w zajęciach pozalekcyjnych i zawodach sportowych.

Drodzy Absolwenci!

Nadszedł dla Was dzień ukończenia nauki w liceum bądź technikum. To ważny etap w życiu każdego młodego człowieka. Z żalem przychodzi nam dziś żegnać się z Wami. Wpływ na to mają nie tylko okoliczności, w jakich musimy to czynić, ale również świadomość, jak pusto się bez Was zrobi. Z tego miejsca pragniemy wszystkim Wam podziękować za wszelkie zaangażowanie na rzecz szkoły, a także pogratulować jej ukończenia.

Wyrażamy ogromną nadzieję, że czas spędzony w murach CKZiU będzie się wiązał z wieloma pozytywnymi wspomnieniami. Z całą pewnością grono pedagogiczne zapamięta Was na długo w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W sercach będziemy pamiętać Wasze uśmiechnięte twarze, wspólne rozmowy i zabawy, a także osiągnięcia, których nie brakowało. Pamiętajcie, że zawsze będziecie mile widziani w naszej szkole, która na zawsze pozostaje również Waszą szkołą.

Od wtorku 4 maja rozpoczną się egzaminy maturalne. Trzymamy mocno kciuki za każdego naszego Abiturienta, przed którym stoi to wyzwanie. Już teraz życzymy Wam powodzenia i satysfakcjonujących wyników, a ponadto wszelkiej pomyślności w realizacji planów i zamierzeń w dorosłym życiu. Niech spełniają się Wasze marzenia!

Więcej zdjęć z uroczystości na stronie facebookowej.