bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|08-04-2022

„Piękna i Bestia” w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury

W piątek 8 kwietnia na zaproszenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku uczniowie klasy 3A wzięli udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Piękna i Bestia”. Jego premiera miała miejsce w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury, a przygotowała go grupa osób z niepełnosprawnościami pn. „Pomysłowy Team”.

Sztuka opowiadała historię dziewczyny, która z powodu obietnicy złożonej przez jej ojca musiała zamieszkać z potworem. Z biegiem czasu między dziewczyną a bestią nawiązała się przyjaźń, która przerodziła się w głębokie uczucie. Po spektaklu uczniowie mieli okazję obejrzenia krótkiego reportażu z ubiegłorocznego wernisażu prac plastycznych aktorów zaangażowanych w przedstawienie. Całość została zwieńczona krótkim koncertem w wykonaniu Mileny Jakubowskiej i Piotra Grobysa.

Warto podkreślić ogrom pracy włożony przez zaangażowane w sztukę osoby. Nie uszło to uwadze naszej młodzieży. Licealiści nagrodzili wszystkich owacjami na stojąco. W ten sposób wyrazili wdzięczność za zaproszenie oraz wielki podziw wobec aktorów, scenografów i pani reżyser Bożeny Bułczyńskiej.

Poniższe zdjęcia pochodzą ze strony Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury (więcej zdjęć do zobaczenia tutaj).