bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|27-09-2022

Integracje klas pierwszych

Jak zwykle na początku września w naszej szkole organizowane są wyjazdy integracyjne dla uczniów klas pierwszych. Po raz kolejny odbyły się one w Niesulicach położonych nad malowniczym jeziorem Niesłysz. W spotkaniach integracyjnych pierwszoklasistów poza – rzecz jasna – samymi uczniami udział wzięli wychowawcy klas oraz panie pedagog: Maria Löchert i Joanna Sidorenko. Z uwagi na dużą liczbę klas pierwszych tegoroczne wyjazdy zostały podzielone na kilka turnusów i odbyły się w dniach od 7 do 14 września.

Panie pedagog przygotowały dla naszych najmłodszych podopiecznych różne aktywności i zabawy, które przebiegały w przyjaznej atmosferze, co w konsekwencji pozwoliło uczniom na wzajemne poznanie i oswojenie się swoim towarzystwem. Zajęcia te przyniosły również wymierne korzyści wychowawcom klas. Mogli oni bowiem poznać temperamenty wychowanków, a także zweryfikować, jak współpracują w grupie.

Największą atrakcję – jak co roku – stanowiły rejsy żaglami i jachtami, które przeprowadzone zostały pod czujnym okiem p. Mariusza Mazurka – zawodowego instruktora żeglarstwa. Organizatorzy integracji zgodnie podkreślają, że młodzież uczestnicząca w wycieczkach integracyjnych wykazywała się otwartością na wszelkie propozycje oraz niemałą aktywnością, wszystkim towarzyszył dobry humor. Życzymy uczniom, by ten optymizm nie odstępował ich przez wszystkie szkolne lata.