bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|09-03-2023

Dzień Kobiet

8 marca jak co roku świętowaliśmy Dzień Kobiet, czyli święto wszystkich pań. Z tego powodu każda uczennica, nauczycielka i pracowniczka szkoły zostały obdarzone nie tylko ciepłym słowem z życzeniami, ale również małymi upominkami od męskiej społeczności szkoły na dowód sympatii i przyjaźni.

W tym dniu klasa 1IR wraz z wychowawczynią p. Natalią Łupkowską przeprowadziła zabawę, która polegała na tym, że jeden z uczniów danego oddziału zobowiązany był do przebrania się za sławną i rozpoznawalną kobietę. Efekty metamorfoz można było podziwiać w holu szkoły podczas długiej przerwy. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem i przyniosła dużo radości zarówno przebranym chłopakom, jak i widzom.

Dodatkowo zorganizowaliśmy wśród naszych klas zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących kobiet z Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze, do którego bardzo często trafiają kobiety z interwencji. Aby sprawić, by choć na chwilę panie te poczuły się wyjątkowo, chcieliśmy podarować im vouchery do jednej ze znanych drogerii, by zaopatrzyły się w przydatne kosmetyki, które umilą im ten szczególny dzień. Miło nam poinformować, że w sumie zebraliśmy 1602 złote, które zostały przekazane zgodnie z założonym przeznaczeniem! Dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie!