bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Wagary 2023 za nami!

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole tradycyjnie wiąże się z Wagarami CKZiU. Jest to wydarzenie adresowane do uczniów klas ósmych z okolicznych szkół podstawowych, których niezwykle życzliwie gościmy w murach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku. Swoją obecnością zaszczyli nas ósmoklasiści ze Zbąszynka, Zbąszynia, Dąbrówki Wielkopolskiej, Kosieczyna, Smardzewa, a także z Międzyrzecza i Toporowa.

Jak co roku, uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych wraz z nauczycielami mogli uczestniczyć w warsztatach oraz w niebanalny sposób poznać kierunki kształcenia oferowane przez naszą placówkę. Daje to młodym ludziom niepowtarzalną okazję, by poznać szkolną społeczność – zarówno uczęszczających tu na co dzień uczniów (będących w tym dniu przewodnikami dla swoich młodszych kolegów), jak i pracujących nauczycieli.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu atrakcyjnych zajęciach, którym przyświecała idea, by przekazać wiedzę za pomocą dobrej zabawy. Ósmoklasiści byli uczestnikami m.in. zajęć mechatronicznych i informatycznych, związanych z elektryką i robotyką oraz architekturą krajobrazu, jak również zajęć z wybranych przedmiotów ogólnokształcących. Ponadto zwiedzali ciekawe miejsca szkoły oraz rekwizyty. Niewątpliwie sprzyjało to temu, aby poznać koła zainteresowań funkcjonujące w szkole (np. zajęcia żeglarskie, zajęcia wojskowe, zajęcia taneczne czy Peron 21 – szkolną makietę kolejową). Każdy uczestnik mógł również uraczyć się ciepłym posiłkiem i słodkim ciastem.

Najbardziej zainteresowani podjęciem nauki w CKZiU ósmoklasiści zadawali nurtujące ich pytania. Ufamy, że dzień spędzony z nami będzie korzystnie wpływał na podjęcie niełatwej decyzji, jaką jest wybór szkoły średniej. Mamy nadzieję, że wszyscy czuli się z nami bardzo dobrze, a wiedza i doświadczenie, którym się dzieliliśmy, stały się oczekiwanym wsparciem.

Nad organizacją Wagarów czuwali uczniowie i nauczyciele szkoły z panią wicedyrektor Joanną Korzeniewską na czele. Wszystkim zaangażowanym uczniom naszej szkoły składamy serdeczne podziękowania, zwłaszcza za serdeczność okazaną naszym gościom.

Więcej zdjęć do zobaczenia na szkolnym Facebooku: zobacz tutaj, tutaj oraz tu.