bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|04-03-2024

„Dla Wyklętych 2024”

1 marca w Rogozińcu odbył się bieg „Dla Wyklętych 2024”. Zorganizowany przez Gminę Zbąszynek (wspieraną przez zbąszynecki Ośrodek Sportu i Rekreacji) oraz Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”. Udział w biegu wzięli uczniowie klas mundurowych ze Zbąszynka i Zbąszynia, a także uczniowie z Rogozińca uczęszczający na zajęcia z Przysposobienia Wojskowego Leśników.

Warto podkreślić, że sportowe zmagania miały na celu nie tylko wyłonienie w drodze sportowej rywalizacji najlepszych zawodników biegu, ale także upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, których dzień każdego roku obchodzimy właśnie w 1 dniu marca.

Miło nam poinformować, że w kategorii kobiet aż dwie uczennice Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Jana Pawła II w Zbąszynku uplasowały się na podium, a mianowicie Marika Grobys z klasy 4A (II miejsce) oraz Oktawia Obuchowska z klasy 3A (III miejsce). Warto również wspomnieć, że tuż za nimi na IV miejscu znalazła się Zuzanna Wyrwa z klasy 4A. Panom wprawdzie nie udało się zdobyć czołowych miejsc, ale ich determinacja i wola walki zasługują na duże słowa uznania, co niniejszym przekazujemy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu!

Fot. Gmina Zbąszynek