bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|12-03-2024

II Konkurs Mechatroniczny

W piątek, 08.03.2024 w sali 016, odbył się finał Konkursu Mechatronicznego 📟💻 roku 2023/2024. Zadanie konkursowe polegało na skonstruowaniu zamka cyfrowego do sejfu 🗝🗄 i przedstawieniu działającego rozwiązania przed zgromadzoną publicznością 🙎🙍‍♀️ i jury konkursowym 👨‍💻👩‍💻. Do realizacji projektów 📋 użyto sterowników LOGO! firmy SIEMENS.

Do zawodów przystąpili 3️⃣ uczniowie naszego Technikum: Szymon Frączek z klasy 4EM, Oliwier Kupczak z klasy 4EM i Andrzej Spychała z klasy 5EM.

Po zaprezentowaniu działania stworzonych przez siebie urządzeń, zawodnicy przystąpili do porównania swoich rozwiązań.

Na uwagę zasługuje połączenie pomysłów zawartych w przedstawionych rozwiązaniach, co pozwoliłoby stworzyć bardzo ciekawy materiał, nadający się do publikacji w specjalistycznych czasopismach poświęconych programowaniu sterowników PLC.

Po prezentacjach i dyskusji przystąpiono do wyłonienia zwycięzców konkursu. Zgromadzona w sali publiczność – uczniowie klas 3EM i 4EM, oddała swój głos na najciekawszą prezentację.

Następnie podczas obrad jury ustalono werdykt, który uwzględniał ➡️ głosowanie publiczności, ➡️ jakość dołączonej dokumentacji i ➡️ oryginalność rozwiązania.

Jury konkursu, w składzie:

pani dyrektor Ewa Omelczuk – przewodnicząca, pan Mariusz Graczyk i pan Przemysław Kranz ustaliło następujący wynik konkursu:

Szymon Frączek, Oliwier Kupczak i Andrzej Spychała zajęli ex aeguo 🥇 miejsce w konkursie.

Jury przyznało wyróżnienia:

➡️ dla Andrzeja Spychały za najciekawszą prezentację projektu;

➡️ dla Szymona Frączka za bogatą dokumentację rozwiązania i

➡️ dla Oliwiera Kupczaka za oryginalność rozwiązania.

Gratulujemy 💪👏🤝.