bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Omelczuk Ewa|25-06-2013

Zakończenie roku szkolnego klas ZSZ

W dniu 14 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej. W tym roku mury naszej szkoły opuściło 6 absolwentów klasy 3 W (zawody robotnicze o trzyletnim cyklu nauczania) oraz 24 absolwentów klasy 2 W (zawody robotnicze o dwuletnim cyklu nauczania). Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pan Wiesław Czyczerski – Burmistrz Zbąszynka, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz wychowawcy klas: pani Wioleta Muszyńska oraz pani Anna Stachowiak.

Mamy nadzieję, że te dwa lub trzy lata, spędzone w murach naszej szkoły, będą przywoływać takie samo wzruszenie, jakie towarzyszyło absolwentom w tym dniu.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa, jest szkołą, która nie tylko przekazuje wiedzę ogólną, ale również ma przygotować uczniów do wykonywania określonych zawodów oraz do egzaminu czeladniczego lub potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Wśród absolwentów znaleźli się zatem przyszli sprzedawcy, kucharze czy też mechanicy pojazdów samochodowych.

Do grona najlepszych absolwentów dołączyły: Jagoda Kubicka oraz Agnieszka Kołata, które uzyskały najwyższe średnie ocen (4,75) oraz ukończyły szkołę z wyróżnieniem. Ponadto Jagoda Kubicka otrzymała z rąk pana Burmistrza – Wiesława Czyczerskiego, jednorazowe stypendium dla najlepszego absolwenta.

Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy przemówienia z podziękowaniami, wygłoszonego przez Agnieszkę Kołatę. oraz piosenki skierowanej do nauczycieli i pracowników szkoły, którą wykonał autor-absolwent klasy 2W – Jakub Piskorz. Tekst utworu prezentujemy poniżej:

Może zacznijmy po kolei, w pewnym miejscu, gdzie zza okna widok kolei, pewna klasa, ku uciechy chciałaby pozdrowić wszystkich serdecznych nauczycieli.

Nasuwa się pytanie, co by było, gdyby języka się nie kształciło ?

Pani Zyta Buchwald, poprowadziła mnie do ślubu z poezją jak drużba, oprowadziła po zaczarowanym świecie baśni, pokazała tajniki romantyki, liryki, czy twarde realia epiki, jakby wróżka.

A jakbyśmy poradzili sobie w sklepie, gdyby nie szanowna Pani Mewes, która zna się na rachunkach, jeszcze lepiej na biznesie ?

Bądźże pozdrowiony, Damianie Kołodzieju, nauczyłeś nas entuzjazmu, który ofiarujesz w wiarę, szczęść Boże, dobrodzieju.

Jak już zakręciliśmy się tak koło dziejów, no to Panie Kumke, podróże w czasie z Panem to czysta przyjemność, widać jak Pan kocha ten przedmiot, no i widać też wzajemność.

Panno Anno Stachowiak, gdyby nie Pani nikt nie wiedziałby czym jest choroba, no i co ją może spowodować.

I przemiła Pani Hanno, czystą przyjemnością były z Panią randki spędzone z geografią. I od teraz całą ziemię darzymy sympatią.

No i także Pani Mario, „ich liebe Deutsch” wykrzyknąć się chce, kiedy Pani dokładny akcent po klasie niesie echem.

Pani Natalia… błękitnooka młoda dama, która chyba na wylot język angielski przestudiowała. „Z wami jest trudno” mawiała, ale i tak do edukacji nas namawiała.

No i Pan Darek Furmaniak, który biosa, ms-dosa, linuxa czy windowsa opanował te pojęcia w liniach papilarnych najmniejszego palca, chociaż klawiatura mu te linie papilarne starła.

Pozdrawiamy Pana Brauna, chociaż rzadko kiedy dał nam lekcje atletyki, przy nim tańce wokół piłki, dwutakt, wsad to opcja łatwa.

Szanowna Pani Lichtarowicz, gdyby nie Pani, to nie dostrzegał by nikt z nas co dziś ukrywają gwiazdy, jaki jest układ planetarny albo o co w grawitacji chodzi.

Pani od kwestii praktycznej, gdyby Pani nie było, zgubilibyśmy drogę na ulicę Botaniczną.

Pani Wioletko, nasza najdroższa, gdyby nie Pani to niejeden dawno by się poddał, z kim moglibyśmy porozmawiać, kiedy świat już się zawalał ? Z kim moglibyśmy coś ustalać, kiedy nie szło się dogadać ? Dziękujemy, że kawałek serca przez ten czas Pani nam wszystkim oddała.

Dal całego Sekretariatu, Pani Pedagog, Dyrektoriatu, ogromny szacun za to, że szkoła nabrała takiego rozmachu, za to, że uczniowie nie chodzą pogrążeni w strachu, za to, że nie czują do edukacji niesmaku.

Pozdrowienia wszystkim tym życzliwym ludziom, którzy młodym ludziom służą, pomagają i starają się by oni wyszli na kogoś, by swój zawód wypełnili zawodowo.

W imieniu całej naszej klasy, małej rodziny, rodziny, w której razem przeżywaliśmy wzloty i upadki, dziękujemy najserdeczniej, za serce włożone do swojej pracy.

Wszystkim absolwentom Zasadniczej Szkoły Zawodowej życzymy samych sukcesów w kształtowaniu dalszej ścieżki zawodowo-edukacyjnej oraz powodzenia na czekających ich egzaminach.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego Zasadniczej Szkoły Zawodowej przygotowana została przez klasę 2 A wraz z wychowawcą, panem Marcinem Kumke. Pod względem artystycznym uroczystość uświetnił występ wokalny Adrianny Gołębiowskiej z klasy 1 A.