bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|17-12-2021

Przedstawienie teatralne „W poszukiwaniu gwiazdy…”

W piątek 17 grudnia 2021 r. – w ostatnim dniu nauki stacjonarnej i jednocześnie na kilka dni przed rozpoczęciem przerwy świątecznej – chętni uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem p. Kamila Kromskiego wystawili dla poszczególnych klas i nauczycieli przedstawienie pt. „W poszukiwaniu gwiazdy”. Miało ono na celu uzmysłowić wszystkim nam to, w jakiej rzeczywistości żyjemy, oraz co powinno być dla nas najważniejsze w czasie świąt Bożego Narodzenia.

Akcja sztuki rozgrywająca się w miejscowości Nowe Betlejem opowiada o trzech wędrowcach – Baltazarze, Melchiorze i Kacprze – podążających za gwiazdą, która im się objawiła. Bohaterowie liczą, że odmieni ona ludzi i zaprowadzi pokój, sprawiedliwość i dobro w miejscu rządzonym przez tyrana Heroda.

W główne role wędrowców wcielili się: Kajetan Haliniak z klasy 2EM (Baltazar), Piotr Sołtysik z klasy 3EM (Melchior) oraz Andrzej Spychała z klasy 3EM (Kacper). Natomiast Martyna Czeszejko-Sochacka z klasy 3A odegrała z niemałym powodzeniem rolę okrutnego i bezwzględnego Heroda. W pozostałych rolach wystąpili (w kolejności alfabetycznej): Aleksandra Biniakowska z klasy 3A (Pani Sprzątająca), Jędrzej Biniakowski z klasy 3A (Sługa 1), Mateusz Chybin z klasy 1IA (Gazeciarz), Mateusz Gajos z klasy 2A (Strażnik 1), Wiktoria Kaczmarek z klasy 2A (Sługa 2), Łukasz Kasperowicz z klasy 3EM (Przechodzień), Konrad Korzeniewski z klasy 3IA (Dresiarz), Hanna Kucała z klasy 3A (Śmierć), Maja Napierała z klasy 3A (Mama), Alicja Pluskota z klasy 3A (Córka), Adrian Piasecki z klasy 3EM (Strażnik 2), Oskar Stroiński z klasy 3IA (Fiskus / św. Mikołaj), Nadia Szyszko z klasy 3A (Dziennikarka), Weronika Wieliczko z klasy 1IA (Straganiarka), Szymon Zienkowicz z klasy 3IA (Kamerzysta). Wszyscy Aktorzy na koniec przedstawienia odśpiewali wspólnie kolędę „Przybieżeli do Betlejem” na czele z Jakubem Mazurem z klasy 1EM.

Bardzo dziękujemy wszystkim Aktorom za zaangażowanie, natomiast Widzom za entuzjastyczne przyjęcie sztuki, czego słyszalnym dowodem były gromkie brawa, którymi cała obsada została nagrodzona. Warto wspomnieć, że pomoc w opracowaniu scenografii zaoferowała p. Jolanta Kulesza, za co również serdecznie dziękujemy!