bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|19-11-2021

Wielki triumf siatkarek z CKZiU!

W kończącym się właśnie tygodniu odbyły się finałowe mecze piłki siatkowej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży „Licealiada 2021”. W zawodach wzięły udział dwie drużyny prowadzone przez p. Mariusza Króla, które kilka tygodni wcześniej zakwalifikowały się do finałów (pisaliśmy o tym tutaj).

We wtorek, 16 listopada, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gubinie siatkarskie mecze rozgrywali panowie. Stanęli oni w szranki z drużynami chłopców I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk” w Nowej Soli. Choć nie udało nam się zająć podium, jesteśmy bardzo dumni z naszej drużyny, gdyż – jak potwierdza trener – wykazali się wolą walki, ale udowodnili również, że siatkówka nie jest im obca.

Dwa dni później w Nowej Soli do siatkarskich zmagań przystąpiły dziewczęta, które także walczyły z trzema drużynami. Ich rywalkami były reprezentantki z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie Wielkopolskim, Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Nowej Soli oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie. Wszystkie te grupy musiały ulec zbąszyneckiej drużynie! Z niepohamowaną radością przyjęliśmy wieści o zwycięstwie, a tym samym o zdobyciu przez nasze panie zaszczytnego tytułu Mistrzyń Województwa Lubuskiego. Cieszymy się bardzo tym sukcesem!

Serdecznie gratulujemy obu drużynom oraz trenerowi. Życzymy dalszych osiągnięć.