bip Nasza strona na Facebook

Kontrast

Zdjęcie slider CKZiU Zbąszynek

Kamil Kromski|28-04-2022

Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Hasłem tegorocznej kampanii organizowanej z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia jest „Nasz planeta – nasze zdrowie”.

Z tej okazji w czwartek 28 kwietnia uczniowie klasy 2A pod kierunkiem p. Anny Stachowiak zorganizowali krótką prelekcję dla naszych uczniów. Prowadzący spotkanie Maria Przybyła i Bartosz Dolski informowali słuchaczy, że rocznie przeszło 13 mln zgonów na całym świecie wynika z możliwych do uniknięcia przyczyn środowiskowych. Obejmują one m.in. kryzys klimatyczny, który jest jednoznaczny z kryzysem zdrowotnym. Wraz z pogarszającymi się warunkami środowiska zwiększa się ilość zachorowań na choroby cywilizacyjne, w tym szczególnie na choroby układu oddechowego, układu krążenia i nowotwory.

Spotkanie uzmysłowiło uczniom, dlaczego tak ważne jest dbanie o ekologię i w jaki sposób my sami możemy przyczynić się do poprawy klimatu.